Контакти:    e-mail: sumy.theology@ukr.net; .; tel: (0542) 77-04-54;    

EN RUS UKR

Logo alt

Сумська духовна семінарія

імені Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана)

His Beatitude Metropolitan Volodymyr (Sabodan)

SUMY THEOLOGICAL SEMINARY

 


Секретар ради

Архімандрит Анастасій

(Олександр Вікторович Панов)

 

Архімандрит Анастасій (Олександр Вікторович Панов), народився 8 січня 1982 року в Харкові. Навчався в школах № 94, №178 і № 112 м.Харкова.

Після закінчення школи 2 роки ніс послух псаломщика і паламаря в Покровському храмі с. Пожня (Велико-Писаревський р-н, Сумська обл.).

У 2004 році закінчив Сумське пастирсько-богословське духовне училище, в 2005 р - Київську духочную семінарію (заочно).

З 2003 р по 2008 р ніс послух читця та уставщика Спасо-Преображенського кафедрального собору м Суми, а також старшого іподиякона архієпископа Сумського і Охтирського Марка (Петровцій). З 2005 р - викладач Сумського пастирсько-богословського духовного училища (церковне право, загальноцерковна історія, історія Помісних церков, гомилетика, історія Православ'я на Русі в XX столітті), а також помічник інспектора Духовного училища.

Під час перебування на Сумщині кафедрі Високопреосвященнішого архієпископа Марка (Петровцій) виконував послух відповідального за зв'язок з пресою, був творцем і редактором офіційного сайту Прес-служби Сумської єпархії, був членом редакційної колегії єпархіального видання «Православна Сумщина».

У липні 2008 року перевівся до Хустської єпархію. 19 грудня 2008 року, в свято святителя Миколая Чудотворця, архієпископом Хустським і Виноградівським Марком висвячений в сан диякона. Служив кліриком в Миколаївському монастирі с. Іза-Карпутлаш, поєднуючи служіння з обов'язками старшого іподиякона Правлячого архієрея.

7 квітня 2011 року, в свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, архієпископом Марком (Петровцій) висвячений в сан священика.

У 2011-2013 рр. здійснював священиче служіння в м.Херсоні, в Свято-Духівському кафедральному соборі, виконував різні адміністративні послуху в канцелярії Херсонської єпархії.

10 липня 2011 р архієпископом Херсонським і Таврійським Іоанном (Сіопко) пострижений у чернецтво з ім'ям Анастасій, в честь преподобномученика Анастасія Печерського.

C 2013 року - клірик Сумської єпархії УПЦ. З 24.04.2013 по 07.08.2013 - настоятель лікарняного храму св. блж. Ксенії Петербурзької при 1-й Сумської міської клінічної лікарні. В даний час - клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м Суми, завідувач канцелярією Сумського єпархіального управління, керівник єпархіального видавничого відділу.

Викладає дисципліни «Загальна церковна історія» (1 курс) і «Літургіка» на 3 курсі СДС.