Контакти:    e-mail: sumy.theology@ukr.net; .; tel: (0542) 77-04-54;    

EN RUS UKR

Logo alt

Сумська духовна семінарія

імені Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана)

His Beatitude Metropolitan Volodymyr (Sabodan)

SUMY THEOLOGICAL SEMINARY

 


< Повернутися

У Сумській духовній семінарії звершено служіння Божественної літургії грецькою мовою

Традиційно 12 лютого, святкуючи собор Вселенських учителів та святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста, в Сумській духовній семінарії імені Блаженнішого митрополита Володимира (Сабодана) звершується Божественна літургія грецькою мовою.

Богослужіння в домовому храмі преподобного Симеона Нового Богослова і праведного Іоанна Кронштадтського богословської школи очолив ректор митрополит Сумський і Охтирський Євлогій (напередодні - всенічне бдіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Суми).

Вшанувати пам'ять трьох великих Вселенських учителів і святителів на рідній їх мові зібралися викладачі, студенти та парафіяни семінарського храму.

Перед початком Божественної літургії Преосвященний ректор звершив чин хіротесії у читця над вихованцями IV курсу семінарії.

Під час богослужіння була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та про єдність Православної Церкви.

У цей день всі вихованці духовної школи стали причасниками Святих Христових Тайн.

Після читання Святого Євангелія митрополит Євлогій привітав викладачів та учнів з днем пам'яті Вселенських учителів і святителів, а також звернувся до присутніх з повчальним словом.

 Підносити молитву і звершувати богослужіння грецькою мовою в духовних навчальних закладах у день трьох Вселенських святителів — це традиція, яка походить до часів Слов'яно-греко-латинської академії (XVII ст.).

Мова Літургії - особлива мова. Це мова єдності християн всіх народів в Господі нашому Ісусі Христі.

Традиція  служіння Літургії грецькою мовою сприяє вихованцям духовної семінарії на практиці долучитися до стародавньої духовної культури, підносячи молитву мовою великих отців і учителів Церкви Христової.