Контакти:    e-mail: sumy.theology@ukr.net; .; tel: (0542) 77-04-54;    

EN RUS UKR

Logo alt

Сумська духовна семінарія

імені Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана)

His Beatitude Metropolitan Volodymyr (Sabodan)

SUMY THEOLOGICAL SEMINARY

 


< Повернутися

У 160-ту річницю від дня народження А.П. Чехова викладачі та студенти СДС вшанували пам’ять класика світової літератури

29 січня 2020 року, у 160-у річницю від дня народження великого письменника і драматурга Антона Павловича Чехова, студенти Сумської духовної семінарії з благословення Високопреосвященнішого Євлогія, митрополита Сумського і Охтирського, разом із проректором з навчально-виховної роботи архімандритом Антонієм (Бондаренком) звершили панахиду в Іоанно-Предтеченському храмі міста Суми.

Отцю проректору співслужили секретар духовної семінарії архімандрит Анастасій (Панов), настоятель Іоанно-Предтеченського храму міста Суми протоієрей Сергій Огієнко та викладачі духовної школи протоієрей Петро Пасічник та ієрей Василій Пилипів. Під час заупокійної служби були пом’януті всі родичі сім'ї Чехових, сім'ї Линтварьових і всі сумчани, які працювали в Будинку-музеї Чехова і потрудились для збереження і примноження пам'яті великого письменника.

Перебуваючи в Сумах на відпочинку, вся сім'я Чехових часто відвідувала служби в Іоанно-Предтеченському храмі. Там вінчався старший брат Антона Павловича – Олександр, і там же відспівували іншого брата – Миколу, який і похований на Лучанському кладовищі. Після богослужіння вихованці духовної школи відвідали музей-садибу А.П. Чехова. Екскурсію по музею провела Людмила Миколаївна Євдокимчік, яка присвятила цьому музею 40 років свого життя. Навіть ті з студентів, які раніше бували в музеї, почули багато нового. Основною темою лекції була «А.П. Чехов і релігія», а основними акцентами - лучанські враження великого письменника.

Особливою подією зустрічі стало звернення до семінаристів письменниці Катерини Домбровської. Людмила Миколаївна Євдокімчик прочитала звернення під час дружнього чаювання. У зверненні Катерина Домбровська розмістила авторську анотацію до своєї книги «Чехов. Путь открылся…», яка ще має підзаголовок «Духовные странствия Тимофея диакона». Герой роману, Тимофій, випускник педінституту, з благословення свого духовного отця, старця, готується стати священиком і при цьому глибоко вивчає творчість Чехова. Заняття Чеховим, точніше – відкриття "нового", так і не відкритого і незрозумілого ані сучасниками, ані нащадками, Чехова, як письменника глибоко християнського, стає для Тимофія основним завданням: він відкриває Чехова, а Чехов допомагає йому зростати духовно і морально в його підготовці до майбутнього свого пастирського служіння. Своє звернення Катерина Домбровська закінчує щирим побажанням семінаристам, майбутнім пастирям: «Нехай Бог благословить, друзі, і ваш духовний шлях, і нехай увінчається він на славу Божу воістину духовним і благодатним служінням Богу і людям».

Вечір пам'яті був наповнений і іншими приємними моментами: це і чаювання з антикварних самоварів, і цікаві обговорення та роздуми учасників, і тепла душевна атмосфера, яка поєднала духовну школу і будинок великого письменника А.П. Чехова.