Контакти:    e-mail: sumy.theology@ukr.net; .; tel: (0542) 77-04-54;    

EN RUS UKR

Logo alt

Сумська духовна семінарія

імені Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана)

His Beatitude Metropolitan Volodymyr (Sabodan)

SUMY THEOLOGICAL SEMINARY

 


< Повернутися

Сумська духовна семінарія відзначила престольне свято на честь праведного Іоанна Кронштадтського

2 січня 2019 року, в день пам'яті святого праведного Іоанна, пресвітера Кронштадтського, в домовому храмі Сумської духовної семінарії, присвяченому цьому святому, відбулися урочистості на честь престольного свята.

З благословення Високопреосвященнішого ректора, митрополита Сумського і Охтирського Євлогія, уставні богослужіння святкового дня звершили викладачі у співслужінні студентів у священному сані.

Напередодні ввечері було звершено всенічне бдіння: архімандрит Анастасій (Панов) очолив літію, колишній проректор Сумського пастирсько-богословського духовного училища протоієрей Володимир Равлюк очолив полієлей, а один з найстаріших за віком випускників СПБДУ архімандрит Парфеній (Місечко) – велике славослов’я.

Богослужбові піснеспіви виконав хор семінаристів.

Після вечері відслужено мале повечір’я з читанням канону перед Святим Причастям та молитов до Святого Причастя.

В самий день свята соборно відслужений молебень з акафістним співом праведному пресвітеру Іоанну, після нього – Божественну літургію, яку очолив архімандрит Анастасій (Панов). Серед священнослужителів, в церковному хорі та серед прихожан були випускники минулих років. Після читання Святого Євангелія проповідь виголосив протоієрей Володимир Равлюк.

За богослужінням були виголошені молитви за мир в Україні та за єдність Святого Православ’я.

В цей день домовий храм духовної семінарії відкриває свої двері для багатьох мирян і прочан, більшість яких причащається Святих Христових Таїн. І для всіх студентів духовної школи цей день є традиційно днем спільного говіння в дні Різдвяного посту, після чого починаються різдвяні канікули.