< Повернутися
Ректор Свято-Тихоновської духовної семінарії Православної Церкви в Америці привітав Сумську духовну семінарію з відкриттям
13 грудня 2015 р.
Його Високопреосвященству Євлогія
Архієпископу Сумському і Охтирському
вул. Соборна, 31
Суми, 40000
Україна
Ваше Високопреосвященство, любий співслужник Господа:
Христос посеред нас - Він є і буде завжди!
З глибокою вдячністю Всемогутнього Бога від імені адміністрації, ради піклувальників, професорсько-викладацького складу і студентів Свято-Тихоновської Духовної Семінарії Православної Церкви в Америці, Вашої сестри у Христі я хочу висловити мої поздоровлення, а також найщиріші побажання Вашому Високопреосвященство з нагоди радісного, історичного відкриття Сумської Духовної Семінарії в Україні.
Важливість підготовки майбутніх священнослужителів нашої Святої Церкви в духовних семінаріях ясно викладена Святим Григорієм Богословом: «Треба перш самому очиститися, потім вже очищати; примудритися, потім умудряти; стати світлом, потім просвіщати; наблизитися до Бога, потім приводити до Нього інших; освятиться, потім освячувати »(Слово 2, 71). Великий Батько стверджує, що навчання, безсумнівно, необхідно і після висвячення, кажучи нам, що духовний розвиток пастиря ніколи не припиняється - навіть після його початкового навчання він повинен розвиватися неухильно і постійно, пам'ятаючи «поганий той моряк, який не мріє стати керманичем», або «поганий той солдат, який не мріє стати генералом».
Наші майбутні пастирі не можуть підкорятися своїм власним бажанням, тому що вони обрані волею Божою. В Євангелії від Іоанна передаються слова нашого Господа до майбутніх пастирів Його Церкви: «Не ви мене вибрали, а Я вас вибрав і призначив, щоб ви йшли і приносили плід» (Від Івана 15:16). Ці слова означають те, що ми повинні вчити семінаристів віщати слова Христа, слова Його Церкви, а не свої власні. Вони повинні проголошувати Його Євангеліє, Євангеліє Його Церкви, а не своє. Їх потрібно навчити приймати, а не займатися домислами; зберігати, а не вводити зміни; захищати, а не нападати; берегти, а не руйнувати наш Переказ, яке, за словами Володимира Лоського, є «життям Духа Святого в Церкві».
Це означає, що семінарія повинна відкрити їм дух, мудрість Церкви. Вони повинні розуміти, що вони були обрані і висвячені, щоб стати частиною духовного простору носіїв істини, яке охоплює історію Церкви Христової. Вони повинні перебувати зі Святими Отцями Віри - «віри одного разу переданої святим» (Послання Іуди 3), щоб Церква мала єдиний голос серед сьогоднішнього різноголосся.
На закінчення, випускники семінарії повинні вміти любити свій народ. Новий Завіт розповідає нам, що ж таке християнське життя: «Бог - це любов», пише святий Іоанн. «Нову заповідь даю вам, щоб ви любили один одного; Як Я вас полюбив, так і ви любіть один одного », вчить Христос. «Любіть ворогів ваших» ймовірно є найбільшим випробуванням для нас, яке прозвучало з вуст нашого Господа. Сьогодні семінаристи повинні стати тими глибоко духовними отцями Його пастви, якими Христос хотів бачити і так давно вчив Андрія і Петра, Якова та Івана в першій семінарської класній кімнаті - рибальському човні на березі Галілейського моря.
Вся Свято-Тихоновська духовна семінарія духовно і молитовно приєднується до святкування Вашої знакової події і просить Господа Божественного наставництва і благословення Вашому Високопреосвященству як Ректору, адміністрації, професорсько-викладацькому складу Сумської Духовної Семінарії у вашій праведній праці, направленій на духовне формування і богословську освіту майбутніх священнослужителів церкви України ХХI-го століття на славу нашого Найвищого Пастиря, нашого Спасителя Ісуса Христа.
З любов'ю і глибокою повагою,
Михайло,
Архієпископ Нью-Йоркський і Нью-Джерсійський,
Ректор Свято-Тихоновської Духовної Семінарії
Православної Церкви в Америці